Jaunumi

Visi jaunumi 2Dec

Par projektā Nr.29. (identifikācijas numurs ir 1.2.1.1/18/A/002) paveiktajiem darbiem laika posmā no 01.08.2019 līdz 15.12.2019

Jaunas zivju konservu produktu grupas izstrāde no Atlantijas skumbrijas (Scomber scombrus) filejām Norvēģijas tirgum:

  1. Izanalizēts Norvēģijas tirgus, pētīti dažādi iespējamie produktu veidi, receptūras, esoši, alternatīvi produkti, kuri jau šobrīd ir tirgū (mērces dažādība, iepakojuma veids, utml.). Veikta esošo skumbrijas gatavo produktu paraugu organoleptiskā un laboratoriskā analīze.
  2. Veiktas esošās ražošanā izmantotās skumbrijas izejvielas - skumbrijas sastāva analīzes dažādiem izejvielas veidiem (tauku saturs, olbaltumvielas, ūdens, utml.)
  3. Ir notikuši mēģinājumi izveidot izejvielu masu, kas būtu izmantojama citu pārtikas produktu ražošanā turpmāk. Ir analizēta izejvielas konsistence un piemērotība tās pārstrādei ar mūsu esošajām iekārtām.
  4. Tiek veikti ražošanas eksperimenti izmantojot uzņēmumā esošās zivju blanšēšanas, homogenizēšanas un dozēšanas iekārtas, kā arī mērču ražošanas iekārtas izmantojot mērču materiālus.
  5. Tika apmeklēta izstāde “Food ingridients”, kas norisinājās Parīzē, un kas palīdzēja atrast jaunās garšvielas, kuras tiek izmantotas šāda veida produktu ražošanā.

Šajā laika posmā ir secināts, ka no izejvielas, ko mēs pašlaik izmantojam ir iespējamis ražot līdzīgu produktu, kas jau tagad ir nopērkams Norvēģijā. Iegūto produktu garšas īpašības bija tuvu nepieciešamajiem rādītājiem, bet produktu konsistences dozētā svara variēšanas iespējas nav atbilstošas ražošanai rūpnieciskos apjomos.

Secināts, ka esošās iekārtas tehniski nespēj nodrošināt vienmērīgu dozēšanu vajadzīgajai konsistencei.

Mērču sagatavošanas iekārtas ir atbilstošas uzstādītajiem mērķiem un spēj nodrošināt vajadzīgo kvalitāti un rūpniecisko jaudu.

Turpmākajā posmā tiks veiktas pārrunas ar zivju pārstrādes partneriem par citu dozēšanas iekārtu izmantošanu, kas spētu nodrošināt vajadzīgo konsistenci, piemērotību, tādējādi eksperimentēšana notiks arī turpmāk.