Новости

Все новости 2Дек

Par projektā Nr.29. (identifikācijas numurs ir 1.2.1.1/18/A/002) paveiktajiem darbiem laika posmā no 01.08.2019 līdz 15.12.2019

Jaunas zivju konservu produktu grupas izstrāde no Atlantijas skumbrijas (Scomber scombrus) filejām Norvēģijas tirgum:

  1. Izanalizēts Norvēgijas tirgus, pētīti dažādi iespējamie produktu veidi, receptūras, esoši, līdzīgi alternatīvi produkti, kuri jau šobrīd ir tirgū (mērces dažādība, iepakojuma veids, utml.). Veikta esošo skumbrijas produktu gatavo produktu paraugu organoleptiskā un laboratoriskā analīze.
  2. Veiktas esošās ražošanā izmantotās skumbrijas izejvielas sastāva analīzes dažādas izejvielas veidiem (tauku saturs, olbaltumvielas, ūdens, utml.)
  3. Laboratoriski mēģinājumi izveidot izejvielu masu izmantojamu tālāku pārtikas produktu ražošanai. Analizēta izejvielas konsistence un piemērotība to pārstrādāt ar mūsu esošajām iekārtām.
  4. Tiek veikti ražošanas eksperimenti izmantojot uzņēmumā esošās zivju blanšēšanas, homogenizēšanas un dozēšanas iekārtas, kā arī mērču ražošanas iekārtas izmantojot mērču materiālus.
  5. Tika apmeklēta izstāde “Food ingridients”, kas norisinājās Parīzē, kas palīdzēja atrast jaunās garšvielas, kas tiek izmantotās šādu veidu produktu ražošanā.

Šajā laika posmā secināts, ka no izejvielas ko mēs pašlaik izmantojām ir iespējami ražot līdzīgu produktu, kas jau tagad pastāv Norvēģijas tirgū. Iegūto produktu garšas īpašības bija tuvu nepieciešamajiem radītājiem, bet produktu konsistence dozētā svara variēšana neatbilst iespējai to ražot rūpnieciskos apjomos.

Secināts, ka esošas iekārtas tehniski nespēj nodrošināt vienmērīgu dozēšanu vajadzīgajai konsistencei.

Mērču sagatavošanas iekārtas ir atbilstošas uzstādītajiem mērķiem un spēj nodrošināt vajadzīgo kvalitāti un rūpniecisko jaudu.

Turpmākajā posmā tiek veiktas pārrunas ar zivju pārstrādes partneriem par citām dozēšanas iekārtam, kas spētu nodrošināt vajadzīgo konsistenci, piemērotību un eksperimentēšanu veikt turpmāk.